Káva

ZRNKOVÁ KÁVA

FINEZZA CAFFÉ jsou exkluzivní kávové směsi, připravované pod dohledem italského mistra pražiče. Kávu Finezza pro nás praží italská pražírna z oblasti Lombardie, v severozápadní Itálii. Pražírna ve které působí již třetí rodinná generace byla založena v roce 1956! Jedná se tedy o pražírnu s téměř 70-ti letou historií a zkušenostmi.. Finezza je káva plná exotických a neobvyklých ingrediencí – vzácných jihoamerických aromat. Obsahuje ručně sbírané arabiky z Jižní a Střední Ameriky a asijské robusty. 934 – přesně tolik šálků espressa jsme ochutnali, než jsme pro vás vybrali tři výjimečné směsi, ve kterých můžete objevovat lahodné tóny mléčné a hořké čokolády, ovoce, kakaa, ořechů či opečeného chleba.

FINEZZA CREMA

Intenzivní požitek ze silnější směsi, kterého je dosaženo vyšším podílem robusty. Skvěle se snoubí s mlékem v cappuccinu. Typicky italská chuť s kakaa a opečeného chleba. „TUTTO BENE“!

Původ: Brasile Unwashed Cerrado / India Unwashed Cherry
Složení: 60% arabika / 40% robusta
Pražení: Medium Roast

FINEZZA ESPRESSO

Vyvážená směs arabiky a robusty určená pro celodenní popíjení šálků espressa. Kulaté tělo, ale bez nadměrné hořkosti. Dlouhotrvající krém s výjimečnou chutí. Tóny hořké čokolády a ořechů. „FORZA ITALIA“!

Původ: Brasile Fairtrade NY2 Coocafe / Honduras Fairtrade
coop. Coagricsal/ India Cherry Fairtrade coop. Ankole
Složení: 80% arabika / 20% robusta
Pražení: Medium Roast

FINEZZA BARISTA

Jemná a sladká chuť 100% arabiky. Směs složená ze čtyř elektronicky vybíraných odrůd kávových zrn typu arabica. Intenzivní ovocná vůně s lehkou kyselinkou a tónem mléčné čokolády. „DOLCE VITA“!

Původ: Brasile Alta Mogiana Nossa Senora Aparecida /
Colombia Supremo Armenia Medellin / Guatemala Santa Rosa
El Hato Blu / Costarica Turrialba Santa Rosa
Složení: 100% arabika
Pražení: Medium Roast

KÁVA VE FORMĚ PODŮ

Příprava kvalitního espressa vyžaduje zkušenosti. Díky E.S.E. (Easy Serving Espresso) podům se celý proces výrazně usnadňuje a zvládne jej každý. V každém balení je poctivých 7 gramů pomleté kávy, která je zalisovaná do filtračního papíru a následně do ochranné atmosféry, díky tomu si káva zachová čerstvost. Minimum odpadu, konstantní kvalita a jednoduchost přípravy - to jsou hlavní výhody proč si pořídit kávovar na pody a užívat si poctivé italské espresso u vás doma nebo v kanceláři.

GIOTTO

plná směs s hustou a sirupovou smetanou s tóny kakaa a koření. Pro milovníky silné kávy.

DONATELLO

vyvážená směs s dobrým tělem a intenzivní chutí mandlí a kakaa. Káva pro opravdové znalce.

BOTTICELLI

obzvláště sladká směs typická pro 100% Arabiku. Skládá se ze sametového těla a elegantní chuti s lehkou kyselinkou.

DECAFFEINATO

100% bezkofeinová směs určená pro popíjení kávy v kteroukoli denní hodinu. Když se nechcete vzdát vůně ani chutě espressa.